Lajme

 • Post time: Sep-10-2019

  As we all know, LED lighting especially industrial sector takes up a large proportion of energy consuming and electricity bill. Under the great pressure of persuaing the decrease of global energy consuming.the high efficacy is one of the solutions. Let’s compare 200w LED high bay with 140...Lexo më shumë »

 • Post time: Sep-03-2019

  Trade tensions between China and United States further escalated today as the US issued a fresh round of tariffs, many exporters are shifting their manufacturing base to Mexico and Vietnam. In the afternoon of 2019/08/23, 6 representatives of Chainzone attended the North America and Mexico market...Lexo më shumë »

 • Chainzone Lighting Division’s Trip to Summer Resort
  Post time: Sep-03-2019

  In the hot summer of August 10th,2019, Chainzone’s Lighting Division organized an outing activity to Ziyun Valley, a famous summer resort in Zhaoqing, Guangdong province. After lunch, we arrived at the Ziyun Valley, which is one of the Provincial nature reserve in Guangdong. During the trip, all ...Lexo më shumë »

 • Post time: Aug-09-2019

  Smart control has penetrated into every aspect of our lives, that can help saving our time, our money, make our life easier. Last month, a factory in England made LED smart lighting adjustments. Not only acheved 60% energy saving,  also enabled progressive dimming control to improve worker comfor...Lexo më shumë »

 • Post time: Jun-05-2019

  Started in 1996, Guangzhou International Lighting Fair is a world-class level exhibition gathered with the best and the most comprehensive LED lighting manufacturers, professional overseas buyers and related trade companies and organizations in the lighting industry.  Chainzone will participate i...Lexo më shumë »

 • Post time: May-17-2019

  U.S. outdoor LED lighting market is expected to reach million by 2025 and is projected to register a healthy CAGR of 7.1% in the forecast period of 2018 to 2025. Get Free Sample Analysis of This Market Information: https://databridgemarketresearch.com/request-a-sample/?dbmr=u-s-outdoor-led-lighti...Lexo më shumë »

 • Post time: May-14-2019

      At the end of last year, Chainzone received an inquiry for LED Lighting used in petrol stations from our customer in South-east Asia. According to our customer’s information, there will be 5,000 petrol stations need to be installed with LED light.     Chainzone together with our top managemen...Lexo më shumë »

 • Post time: Apr-29-2019

  Energy bills across the globe have been climbing up steadily in recent years and industrial lighting takes up a large proportion in it. In fact, simply changing your lighting from older technology to the latest LED technology will reduce your bills in a great deal. However many people hold back b...Lexo më shumë »

 • Chainzone Lights up the Life of the Youths
  Post time: Apr-29-2019

  Recently, one of our client renovated an activity center and donated to the youths in his city. We’re honored to serve our client with the LED high bay products in the meaningful project. The products we offered are 200W LED high bay lights with sensor solution (Metis Series) . Our client is sati...Lexo më shumë »

 • Chainzone’s Product Shines in Singapore Tennis Court
  Post time: Apr-23-2019

  In March, one of our indoor tennis court project in Singapore has successfully finished installing with our hot-sale modular flood light. “Chainzone’s luminaries refresh the whole scene!”, our clients acclaimed. The tennis court used traditional HID flood light before. After the replacement with...Lexo më shumë »

 • New Website Launched for LED Industrial Lighting Products
  Post time: Mar-12-2019

  Chainzone’ s LED Lighting Division has launched a new website (www.imposalight.com) specialized for LED Industrial Products. Chainzone worked with professional teams to upgrade the design of our website for led lighting products so as to enhance customers’ experience when checking our light...Lexo më shumë »

 • METIS LED High Bay with 190lm/w
  Post time: Mar-04-2019

  Chainzone’s Metis series LED high bay has gained positive feedback from the market since its launch in 2018. Chainzone, with its dedicated and professional engineers, is now devoting to a higher efficacy of 190lm/w version and it will come out very soon to the market for our customers. We are sur...Lexo më shumë »

 • Chainzone është nominuar si "2018 Famous eksportuese e ndërmarrjeve në Guangdong Province"
  Ora Post: nëntor-26-2018

  Me teknologji të përparuar, superiore imazhit cilësi të lartë dhe konkurrencën e fortë core, Chainzone dallohet nga ndërmarrjet e shumta të shkëlqyer në Gunangdong Provinca dhe është emëruar si "2018 Famous eksportuese e ndërmarrjeve në Provinca Guangdong". Chainzone Teknologji (Foshan) Co, Ltd, është një shtetas ...Lexo më shumë »

 • Profesionale LED Light përmbytjes për Gjykatat Big Tenis në Amerikën e Jugut
  Ora Post: nëntor-03-2018

  Chainzone ka marrë shumë projekte retrofit. Një nga gjykatat më të mëdha të tenisit në Amerikën e Jugut gjithashtu qëndron në listë. Chainzone përdor magjike Modular Përmbytjet Dritë për të bërë simulim. 350W LED Light përmbytjes mund të zëvendësojë 1000W fshehėn Përmbytjet Dritë. Customer flet shumë për të. Ju mund të thoni e ... Lexo më shumë »

 • Mjaf i shëndritshëm Si Perëndesha EOS Seria Lartë Bay
  Ora Post: nëntor-03-2018

  Tregu për LED Bay Lartë është shumë intensive. Në ditët e sotme, shumë konkurrentë të konkurrojnë vetëm për çmimin. Ka një numër të harton të ngjashme gji të lartë në treg. Por shumica e tyre mungesa e specialiteti. Chainzone ka qenë i dedikuar për risi dhe marrjen e produkteve të tregut-udhëheqëse. Edhe një herë, ne projektimin ... Lexo më shumë »

 • Frytshëm Day-Një tjetër 40HQ për LED Light përmbytjes
  Ora Post: nëntor-03-2018

  Më 23 maj, 2018, një tjetër enë 40ft e floodlights LED modulare u ngarkuar në fabrikën Chainzone së. Kjo ka qenë enë 40ft 3th ngarkuar me dritë LED përmbytjet modulare në maj në Chainzone. Që debutimin e saj të vitit të kaluar, LED dritë jonë modular nga përmbytjet ka tërhequr vëmendjen e shumë konsumatorëve me atë të ... Lexo më shumë »

 • Ora Post: Oct-03-2018

  LED Lighting Divizioni Chainzone ka ofruar LED zgjidhje profesionale ndriçim për produktet e ndriçimit LED 10 years.Chainzone fiton duartrokitje të madhe për cilësinë e tij të shkëlqyer e produktit dhe të shitjes të lartë të shërbimit Një nga produktet Hot Chainzone shesim është LED High Bay. Ne kemi marrë urdhra në ... Lexo më shumë »

 • Ora Post: Aug-03-2018

  Lajme te mira! Chainzone dallohet nga konkurrenca e një projekti të stadiumit norvegjeze. Ky projekt është aq e rëndësishme që të tërheq shumë konkurrentë të fortë si Philips dhe GLAMOX, etj Falë zgjidhje e shkëlqyer dhe të çmimeve konkurruese Chainzone-së, më në fund ka fituar projektin. Le të ketë një vështrim në ... Lexo më shumë »

 • Temperatura e lartë të lartë Bay
  Ora Post: Aug-03-2018

  Chainzone është një ndërmarrje kombëtare të teknologjisë e specializuar në R & D, prodhimit, shitjes dhe pas shitjes shërbimi të produkteve të ndriçimit LED. Në të njëjtën kohë, ne ka për qëllim për të kënaqur kërkesat e konsumatorëve tanë me fleksibilitet të lartë. Elita LED ndriçim Ekipi ynë inxhinieri janë vazhdimisht inovative dritë të re ... Lexo më shumë »

 • Një tjetër projekt Nisur në Tajlandë
  Ora Post: Jul-03-2018

  Chainzone, si një ekspert ndriçimi depo zgjidhje, ka fituar reputacion të lartë në shumë projekte brenda dhe jashtë vendit. Këtë korrik kemi dorëzuar mijëra gjiret e larta në Tajlandë për të instaluar në depo. Chainzone jo vetëm që ofron ndeshjeve ndriçim, por gjithashtu fokusohet në dritë me cilësi të kënaqur të konsumatorëve "... Lexo më shumë »

 • Produkt i ri nga Chainzone-H Seria Përmbytjet Dritë
  Ora Post: Jul-03-2018

  Kohët e fundit, Chainzone ka nisur një seri të re të Përmbytjet Dritë. Fuqia shkon nga 30W në 200W, i cili plotëson kërkesat e ndryshme në natyrë aplikimit. Kjo është një zgjidhje me kosto efektive me pamjen e zgjuar, e cila tërheq vëmendjen e doganave nga tregje të ndryshme që debutimin e saj. Chainzone ka qenë ... Lexo më shumë »

 • Urdhërat LED High Bay Chainzone janë në aktivitet të plotë në këtë qershor Artë
  Ora Post: Jul-03-2018

  LED High Bay është një nga produktet nxehtë Chainzone së shitjes. Urdhërat vazhdojmë të vijnë dhe shtabet tona duhet të punojnë gjatë tërë kohës për shpërndarjen në kohë. Në ndërkohë, ne aplikojmë politikë shumë strikte të kontrollit të cilësisë në LED produktet tona të lartë gji në mënyrë që të shmangur problemet gjatë prodhimit dhe shpërndarjen e produktit tonë ... Lexo më shumë »

 • Chainzone po bëhet gati-2018 Hong Kong Fair Lighting (Vjeshtë Edition)
  Ora Post: Jul-03-2018

  Me globalizimin e ekonomisë, ekspozitave, si platforma më e drejtpërdrejtë për ndërmarrjet për të marrë në kontakt me klientët, luajnë një rol të rëndësishëm në tregtinë globale. Chainzone ka qenë sukses duke treguar profesionalizmin e saj në hartimin e produktit dhe cilësinë në tregon tregtisë fundit. Si Kina ... Lexo më shumë »

 • Zgjuar Lighting- Athena Series High Bay
  Ora Post: Jun-05-2018

  Thuhet se qarkullimi i përgjithshëm i tregut të ndriçimit zgjuar në vitin 2020 pritet të arrijë në 8.14 miliardë. Inteligjente ndriçimit është bërë drejtimi kryesor për transformimin dhe përmirësimin e industrinë e ndriçimit LED. Chainzone, me kuptimin e saj më të ndjeshme të biznesit, është i vetëdijshëm për tendencën e zhvillimit në ... Lexo më shumë »

 • Chainzone triumfon në INAlight 2018
  Ora Post: Maj-03-2018

  Maj 3-5, Chainzone tregon shitje hot gjirin e saj të lartë dhe produkte të tjera të ndriçimit industriale në INAlight 2018. Shfaqja ka tërhequr më shumë se 20.000 vizitorë dhe blerësit. Chainzone së dizajn të ri LED të lartë gji EOS Series bëri debutimin e saj në panair dhe tërheq shumë konsumatorë. Përveç gji LED të lartë, ... Lexo më shumë »

 • Mos humbisni ndriçimi Gala - Guangzhou International Lighting Exhibition.
  Ora Post: Maj-03-2018

  Mos humbisni ndriçimi Gala - Guangzhou International Lighting Exhibition. I shoqëruar nga ditët e ashpër të verës, 23 Ekspozita Guangzhou International Ndriçimi do të mbahet siç është planifikuar në qershor. Vizitorët në mbarë botën janë duke pritur për të mbledhur në Guangzhou për këtë lightin vjetor ... Lexo më shumë »

 • Business Trip për LFI Çikago
  Ora Post: Maj-02-2018

  Gjatë 7-16 maj, shkuam në Çikago për udhëtim biznesi për të vizituar Lehta Panairi Ndërkombëtar dhe bëri vizitën për klientët tanë për bashkëpunim të mëtejshëm. Në LFI, shumë pjesëmarrës potencialë u mirëpritën nga teknologjitë e tyre të reja dhe metodave të suksesshme të marketingut. Ne kemi mësuar shumë në panair. Afte ... Lexo më shumë »

 • Zhvillimi paparë në tregun global për ndriçim LED hortikultura
  Ora Post: Apr-03-2018

  Sipas raportit të fundit të Navigant Research, tregu global për ndriçim kopshtarit pritet të jetë 3.8 miliardë dollarë në 2027. Tregu për Lighting kopshtarit po fiton vrull në sajë të paparë për zhvillimin e teknologjisë LED Lighting dhe përdorimit të gjerë të brendshme .. . Lexo më shumë »

 • Ejani dhe vizitoni Chainzone në INALIGHT 2018
  Ora Post: Apr-03-2018

  INALIGHT është një nga shfaqjet më të mëdha të tregtisë për produktet e ndriçimit në ASEAN. Ajo ka tërhequr afër 20.000 vizitorë nga mbi 30 vende mbrapa në 2017. Ejani dhe të përqafojnë teknologjinë më të fundit. Vendi Ekspozita: JIExpo Kemayoran, Jakarta - periudha Indonesia Booth Nr .: A1D2-05 Time: 03-05 maj 201 ... Lexo më shumë »

 • LED Lighting Products Win Falënderimi High Chainezone së në Panairin e Kantonit
  Ora Post: Apr-03-2018

  123th Kantonit nisi në Guangzhou javën e kaluar. Panairi mbulon një sipërfaqe rreth 1.18 milionë metra katrorë, duke përfshirë më shumë se 60.000 kabinat dhe ajo ka tërhequr më shumë se 25.000 ndërmarrjet nga vende dhe rajone të ndryshme. Produktet e shquar Chainzone kanë tërhequr me sukses Vëmendje ... Lexo më shumë »

 • Ora Post: Mar-03-2018

  Ne kemi ardhur përsëri në punë nga pushimet e Vitit të Ri kinez në 23 shkurt, rreth një muaj më parë. Muajin e parë të punës pas CNY ka dëshmuar të pasurit e biznesit Chainzone e ndriçim LED. Ne kemi dërguar jashtë shumë kontenierë të seri të ndryshme të bays LED të lartë, LED dritat e përmbytjeve, rruga LED Ligh ... Lexo më shumë »

 • Ora Post: Mar-03-2018

  Ekspozuar në 2018 Panairin Guangzhou ndriçimit, qershor 9-12, Chainzone tregon sapo nisur lartë bay- EOS seri gjirin e saj të lartë me shofer ngjeshen dhe seri Athena gji të lartë me kontroll të zgjuar. Industrinë e ndriçimit është në një kohë të transformimit të shpejtë. Në përgjigje të Desir vazhdueshëm të industrisë së ... Lexo më shumë »

 • Duke vizituar Drita + Building Frankfurt në mars
  Ora Post: Mar-03-2018

  Ekspozita dritë + Building mbahet çdo 2 vjet në Frankfurt, dhe kjo është e njohur si panairi më me ndikim në fushën e ndriçimit LED. Chainzone si një prodhues profesional të produktit ndriçim industrial dhe zgjidhje ndriçim ofruesi është duke shkuar për të vizituar të drejtë dhe për të përmbushur custome tonë ... Lexo më shumë »

 • Chainzone i LED Retrofit Rruga Drita gati për të marrë në tregun e SHBA
  Ora Post: Jan-03-2018

  Chainzone vetëm dërguar nga një enë 40ft HQ i LED retrofit Street Light në tregun e SHBA. Kjo dritë rruge është projektuar nga inxhinierët Chainzone me vetëm një ide nga konsumatori ynë, na. Chainzone ka një R & D ekip shumë të fortë që mund të reagojë për kërkesat e konsumatorëve të ndryshme shumë shpejt. O ... Lexo më shumë »

WhatsApp Online Chat!