EOS LED Висока Bay

Карактеристики на производот

* Вгнездил дизајн возачот, уникатен на пазарот

* UGR <19

* 155lm / w, 170lm / w опционално

* Одлично дисипација на топлина

Преземање на податоци лист 1.PDF (155lm / w) Download Data Sheet 2.PDF (170lm/w)

детали за производот

спецификации

Светлина во тежина. 200W тежи само 4 килограми.

Единствени струење дизајн бега од конвенции.

Прозрачна ефикасност до 170lm / W.

Постојан струја снабдување со електрична енергија обезбедува висока ефикасност, стабилност и сигурност.

Заштеда на енергија и долго LED животен век (> 50.000 часа).

Флексибилна инсталација (суспензија / фиксна инсталација), погоден за различни средини.

IP65.

(1300x485) (2) (1300x485) -1 (1300x485) -2

модел

моќ

лумен

влезен напон

Сноп

CCT

CRI

Животниот век

CZ-HB-ES100

100W

15500lm

AC 90-305V

60º / 100º

3000K

4000K

5000K

5700K

6500K

> 70

50,000hrs

CZ-HB-ES150

150W

23250lm

CZ-HB-ES200

200W

31000lm

Повисока ефикасност  option

CZ-HB-ES100

100W

17000lm

AC 90-305V

60º / 100º

3000K

4000K

5000K

5700K

6500K

> 70

50,000hrs

CZ-HB-ES150

150W

25500lm

CZ-HB-ES200

200W

34000lm

WhatsApp Онлајн Chat!